Autor: Kredyt Inkaso 2015-06-16

Wymiana na domy. Darmowe wakacje dla całej rodziny

Marzysz o wczasach we Francji, Hiszpanii a za rok we Włoszech? – to możliwe, co więcej mogą być to darmowe wakacje. Wystarczy że zamienisz się na domy.

Wymiana na domy. Darmowe wakacje dla całej rodziny


Marzysz o wczasach we Francji, Hiszpanii a za rok we Włoszech? – to możliwe, co więcej mogą być to darmowe wakacje. Wystarczy że zamienisz się na domy.

Wyobraź sobie, że są wakacje a ty pijesz kawę w kuchni ze zdjęcia. Znajduje się w domu w miejscowości Bordeaux, w południowo-zachodniej Francji. Do twojej dyspozycji są jeszcze cztery sypialnie (w tym dla dzieci) i dwie łazienki. W sumie jest aż osiem miejsc do spania. Pod domem stoi samochód. Możesz spędzić tu maksymalnie trzy tygodnie, w dowolnie wybranym terminie.

foto: pl.intervac-homeexchange.com

Właściciel (nauczyciel oraz znawca naturalnej medycyny chińskiej i ojciec czwórki dzieci) jest bowiem otwarty na wymianę przez cały rok 2015r., ma już za sobą sześć zamian na dom, a obecnie chętnie przyjechałby do Hiszpanii, Grecji, Portugalii, ale także do Polski. Stawia tylko jeden warunek, przyjezdni mają nie palić w domu. I oczywiście kiedy ty będziesz u niego spędzał wakacje, on przyjedzie do ciebie.

Zwyczajowo właściciele przygotowują dom na przybycie gości. Sprzątają, robią miejsce w szafach, zapełniają lodówkę i bak w samochodzie. Takiego samego powitania oczekują w domu do którego jadą. Obie strony pozostawiają dom w takim samym stanie jak do zastały. Wymiana jest bezpłatna. Jedyny koszt jaki cię czeka to dojazdu.

Chętni na wymianę od USA po Australię. Gdzie ich szukać?

Propozycja wymiany z Bordeaux pochodzi z platformy pl.intervac-homeexchange.com. Można tu znaleźć chętnych do wymiany z kilkudziesięciu krajów na świecie m.in. z Włoch, Hiszpanii, Francji, Portugalii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, ale też Stanów Zjednoczonych, Sydney. Aby mieć dostęp do oferty nie trzeba się logować. Jednak, aby wystawić swoją nieruchomość i mieć możliwość kontaktu z właścicielami domów już tak. Można zalogować się na 14 dni na próbę, wówczas rejestracja jest bezpłatna. Jeśli jednak stwierdzimy, że chcemy w ten sposób zwiedzać świat, nie tylko w czasie urlopu, ale i np. w długie weekendy można się zarejestrować na rok. Opłata członkowska wynosi 367 zł. Wśród popularnych serwisów poświęconych wymianom są też:

>> ScambioCasa.com - serwis hiszpański, dostępny w 16 wersjach językowych m.in. angielskiej, niemieckiej, francuskiej czy portugalskiej,

>> Exchangezones.com - serwis anglojęzyczny,

>> Homeforexchange.com – dostępny w sześciu wersjach językowych,

>> Swapeo.com – w pięciu wersjach językowych,

>> Homelink.de – serwis popularny w Niemczech.

Twój dom też może się podobać

Kiedy zaczniesz przeglądać bajkowe nieruchomości w największych europejskich miastach albo kurortach z widokiem na morze pewnie zaczniesz wątpić czy masz jakiekolwiek szanse na wymianę. Nie zakładaj, że mała kawalerka w dużym mieście z widokiem na inne osiedla nikogo nie zainteresuje. Takich nieruchomości na wymianę szukają młodzi, którzy chcieliby spędzić np. weekend w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Z kolei mały wiejski domek może zainteresować osoby zmęczone miejskim życiem, które będą chciały zaszyć się na wsi na dwa tygodnie.

Spróbuj zrobić atrakcyjny profil, stawką są darmowe wakacje. Posprzątaj, zrób zdjęcia wszystkich pomieszczeń, zaznacz jaki termin wymiany interesuje się najbardziej. Potem sam zacznij odzywać się z propozycją wymiany do osób, których oferty cię interesują. Kiedy nawiążesz kontakt z zainteresowaną osobą, pozostanie ustalenie szczegółów wymiany.

Darmowe wakacje modne od ponad 60 lat

Idea „dom za dom” zrodziła się w USA ponad 60 lat temu. Potem zaczęli korzystać z niej intensywnie Francuzi, Hiszpanie oraz Skandynawowie. Do Polski idea przyszła w latach 90. i od tego czasu rozwija się coraz intensywniej. System wymiany opiera się przede wszystkim na zaufaniu, że skoro wymieniamy się kluczami do naszych domów musimy o nie dbać. Jest jeszcze coś. Po wymianie otrzymujemy i wystawiamy opinię o osobie, która zamieniła się z nami na domy. Dobra opinia zwiększa szanse na kolejne darmowe wakacje.ZOBACZ TAKŻE

KATEGORIA: Jak spłacić dług

N
E
W
S
L
E
T
T
E
R