Autor: 2015-10-06

Sposoby na tanie zakupy

Zakupy na wyprzedażach, polowanie na okazje z gazetek, porównywanie cen – to sposoby na tanie zakupy. Jest ich więcej - oto dziesięć podpowiedzi

Sposoby na tanie zakupy


Zakupy na wyprzedażach, polowanie na okazje z gazetek, porównywanie cen – to sposoby na tanie zakupy. Jest ich więcej - oto dziesięć podpowiedzi

Któż nie zna smaku radości kiedy uda się wydać na skórzane buty 99 zł zamiast 250 zł. Metka z taką obniżką jest jak trofeum i przypomina jeszcze przez tydzień o niebagatelnej oszczędności. A gdyby tak chcieć wdrożyć w życie zasadę, że wszelkie zakupy będziemy robić ekonomicznie? Zadanie wydaje się karkołomne, ale jest kilka sposobów na tanie zakupy, które mogą pomóc nie przepłacać.

Zakupy na sezonowych wyprzedażach

„Sale”, „wyprzedaże”, „obniżki” – sezon na tanie zakupy właśnie się rozpoczął i będzie trwał do połowy lipca. Na wyprzedażach można się ubrać od stóp do głów, ale też kupić prezenty. Wyprzedaże zimowe zaczynają się niestety tuż po Gwiazdce i kupując prezenty na ostatnią chwilę przepłacamy. Choć wiele osób myśli pewnie, że latem nie ma głowy do prezentów, to odpowiem, że ekonomiczne podejście do zakupów wymaga właśnie planowania wydatków, korzystania z okazji i kupowania wtedy kiedy jest -70 proc. Dlaczego nie kupić przy tak dużym rabacie zabawek dla dzieci czy perfum? Za zabawkę, która kosztuje 90 zł, można teraz zapłacić 40 zł. Jeśli kupić tylko pięć prezentów oszczędzamy kilkaset złotych.

Polowanie w second hand’ach

Aby upolować coś ciekawego w ciucholandach trzeba stale odwiedzać co najmniej trzy – cztery takie miejsca. Z reguły w jednym są ładniejsze sukienki, w innym ubranka dziecięce, a w jeszcze kolejnym torby, a nawet książki i płyty. Mając kilka stałych second hand’ów najlepiej zaglądać do nich w dni, kiedy jest przywożony nowy towar, ale i te z najniższą ceną za kilogram. Tanie zakupy gwarantowane.

Przeglądanie newsletterów

Wiele sklepów, po rejestracji na stronie internetowej przesyła użytkownikowi informację o aktualnych przecenach. Warto śledzić pocztę e-mail. Bywa, że przeceniony jest np. ostatni produkt, rzecz z wystawy, para butów, która była dość długo przymierzana albo produkt bez pudełka.

Zbieranie punktów

Coraz więcej sklepów ma też swoje programy lojalnościowe, karty i punkty. Często robiąc np. zakupy spożywcze w jednej sieci można za kolejnym razem otrzymać rabat i zrobić tanie zakupy.

Wyprawa po jeden produkt tu, inny tam

Metoda sprawdza się podczas codziennych zakupów. Bywa, że mleko tego samego producenta w jednym sklepie jest o złotówkę tańsze niż w drugim sklepie po sąsiedzku, podobnie jest np. z serkami, jogurtami, jajkami. Warto wiedzieć do jakiego sklepu, po jaki produkt iść.

Łapanie okazji z gazetek

Duże sieci wydają gazetki, w których zapowiadają promocję na konkretny produkt w dniach „od-do”. Bywa, że informują, że w dany dzień pojawią się np. męskie kurtki albo damskie żakiety. Im większa okazja, tym bardziej trzeba trzymać się zasady, że w sklepie trzeba pojawić się rano. Po południu można zastać puste koszyki.

Zamawianie w dzień darmowej dostawy

Osobom robiącym zakupy w sieci koszty podnosi przesyłka kurierska (zwykle to kwota kilkunastu złotych). Dlatego warto śledzić kiedy sklepy planują tzw. dzień darmowej dostawy.

Korzystanie z porównywarek cenowych

Ogromnym ułatwieniem dla kupujących w internecie są porównywarki produktów. Różnice w cenach bywają znaczące, bo sklepy narzucają sobie różnej wysokości marże. Poza tym porównując produkt dowiadujemy się np. jakie są dostępne kolory danego produktu w różnych sklepach.

Tanie zakupy z drugiej ręki w sieci

Internet, to zagłębie dobrych cen i dużego wyboru, jeśli chodzi o rzeczy używane od sprzętów AGD, po ubrania, aż do książek.

Rabaty z powodu likwidacji sklepu

Taka okazja nie trafia się co dzień, ale jeśli tak to warto zajrzeć do likwidowanego sklepu. Czasem na ostatnich wieszakach można wypatrzeć niezłe perełki cenowe.

 ZOBACZ TAKŻE

TAGI: tanie zakupy

N
E
W
S
L
E
T
T
E
R