Autor: Ilona Synowiec 2016-02-12

Jak miło spędzić walentynki i nie wydać fortuny?

Walentynki będą w niedzielę, więc możemy je świętować już od soboty. W mieście nie brakuje imprez zarówno dla par jak i singli. Nie trzeba wydać majątku chcąc dobrze się bawić. Czasem wystarczy 2,5 zł aby zwiedzić wystawę, 8 zł – żeby posłuchać poezji miłosnej w wykonaniu gwiazd albo 13 zł – aby poszaleć na łyżwach

Jak miło spędzić walentynki i nie wydać fortuny?


Walentynki będą w niedzielę, więc możemy je świętować już od soboty. W mieście nie brakuje imprez zarówno dla par jak i singli. Nie trzeba wydać majątku chcąc dobrze się bawić. Czasem wystarczy 2,5 zł aby zwiedzić wystawę, 8 zł – żeby posłuchać poezji miłosnej w wykonaniu gwiazd albo 13 zł – aby poszaleć na łyżwach

Szaleństwem byłoby nadwyrężać budżet i  wydać kilkaset złotych w jeden weekend tylko dlatego, że są Walentynki. Można się dobrze bawić ze swoją połówką lub paczką przyjaciół na darmowych imprezach czy takich, na które wstęp kosztuje kilkanaście złotych od osoby. Na zakochanych i singli czekają lodowiska, kina, restauracje, muzea, teatry, centra handlowe.

Zakochani muszą nieco bardziej nadszarpnąć budżet, o ile planują zakup prezentu dla bliskiej osoby. Choć tu też nie ma reguły. Romantyków rozczulają przecież gesty – chociażby fakt, że ukochany nagrał składankę naszych ulubionych utworów – a to w końcu dzień, w którym powinniśmy dać szansę romantycznej naturze.

Jak dobrze się bawić i sprawić, aby nasz budżet nie był nadwyrężony? – oto nasze podpowiedzi:

>> Bezpłatne imprezy, dzięki którym budżet nie ponosi żadnej straty

Dla par. Bezpłatne imprezy dla zakochanych w większości miast szykują centra handlowe. Co więcej, w niektórych miejscach konkursy, zniżki, atrakcje zaczynają się już od piątku 12 lutego i trwają do niedzieli 14 lutego. Tego dnia pary mogą np. wykonać sobie romantycznie zdjęcia w fotobudkach lub nagrać teledysk. Przykładowo w niedzielę zdjęcia w weneckich klimatach będzie można zrobić w Centrum Galaxy w Szczecinie, zaś w sobotę – także w Szczecienie - wszystkie pary, które odwiedzą Atrium Molo, będą miały możliwość wykonania pamiątkowej, romantycznej fotografii na tle przedstawiającym wybrany krajobraz z różnych stron świata.

Po zrobieniu romantycznej fotki zakochani mogą wybrać się na lodowisko (w wielu miastach nie brakuje darmowych ślizgawek). Jeszcze inną propozycją – o ile pogoda dopisze – jest spacer po wszystkich romantycznych miejscach w mieście, które są dla zakochanych ważne.

Dla singli. Jeśli dobrze poszukać to są centra handlowe, które tego dnia myślą o samotnych np. zakochanych w swoich pupilach. Przykładowo w Poznań City Center tego dnia odbędzie się impreza pod hasłem „Z miłości do Yorków”. W programie m.in. wybór najpiękniejszego zwierzaka.

>> Impreza maksymalnie do 20 zł od osoby

Dla par. Tego dnia w miastach odbywają się genialne imprezy chociażby takie jak „Randka na Zimowym Narodowym”. W najbliższy weekend redakcja Sympatii.pl przygotowała atrakcje dla zakochanych, którzy odwiedzą lodowisko na stadionie w Warszawie (wjazd 13 zł od osoby). Zakochani będą mogli zrobić sobie zdjęcia, otrzymać sympatyczne gadżety m.in. poduszki, etui na karty, torby, ale również brać udział w konkursach.

Co więcej Walentynkową atmosferę będzie można wydłużyć. W dwa dni 16 i 23 lutego (wtorki), przy zakupie dwóch biletów normalnych w kasie na hasło "Zimowe love" zakochani otrzymają drugi bilet 50 proc. tańszy.

Warto też przejrzeć ofertę muzeów w mieście. Drobne upominki i o połowę tańsze bilety w niedzielę  dla zakochanych zwiedzających (zwykle kosztują 5 zł), przygotowało Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. Można zwiedzać zarówno zabytkową halę pomp (ul. Gdańska 242 ), jak i Galerię Wieży Ciśnień (ul. Filarecka 1).

Niezwykłą gratkę przygotował Teatr Polski w Warszawie. 14 lutego o godz. 12 w walentynkowe południe na Dużej Scenie Teatru Polskiego odbędzie się Salon Poezji. Aktorzy: Anna Cieślak, Joanna Trzepiecińska, Afrodyta Weselak, Piotr Bajtlik, Krzysztof Kwiatkowski i Marcin Kwaśny zaprezentują wiersze miłosne różnych poetów. Bilety w cenie zaledwie 8 zł, do kupienia w dniu wydarzenia.

Dla singli. Za 6 zł w sobotę (13 lutego) single mogą bawić się na SWAP, czyli popularnej wymianie szafy. Impreza odbywa się w Łodzi w Manufakturze, w Muzeum Fabryki. W trakcie spotkania można będzie skorzystać z porady stylistycznej, poznać najnowsze trendy oraz nowości ze świata mody. W godzinach od 11 do 13 będzie trwać wymiana ubrań dla dorosłych, a w godzinach od 13 do14 - dziecięce ubrania.

W cenie do 20 zł singiel może wybrać się też do kina, zwłaszcza na przedpołudniowe seanse, gdy bilety są tańsze. Jeśli obawia się, że tego dnia kino będzie obstawione przez zakochane pary, może zorganizować wieczór filmowy w domu z najlepszą przyjaciółką – a zamiast na bilet do kina wydać na zamówienie pizzy.  

>> Budżet do 35 zł od osoby

Dla par. A może tak wycieczka do miasta, do którego bilet autobusowy lub na pociąg nie kosztuje więcej niż 35 zł? To może być świetny sposób na spędzenie Dnia Zakochanych. Zabierając prowiant i planując powrót tego samego dnia, uczynimy, że nasz budżet nie będzie uszczuplony.

Dla singli. Podobnym wycieczkowym tropem może iść singiel. Może on jednak wybrać miasto, w którym mieszka bliski znajomy bez planów na Walentynki, który - co więcej - ucieszy się z wizyty i nie pozwoli wyjechać tego samego dnia. Wtedy wyjazd może trwać cały weekend.

>> Budżet do 50 zł od osoby

Dla par, których budżet to 100 zł, można już zarezerwować stolik w restauracji, wyjść do kina lub do klubu. Co więcej można dołożyć do tego kilka niedrogich atrakcji np. wizytę w muzeum albo ślizgawce i dzień będzie pełen wrażeń, a budżet nie ucierpi.

Dla singli. Panie posiadające taki budżet, mogą np. zrobić sobie drobną przyjemność i udać się na manicure, a panowie na basen a potem na dobre piwo.

Bombową propozycję ma Kraków. Ta propozycja pokazuje, że miłość nie zna żadnych ograniczeń. I tak 14 lutego w mieście odbywa się impreza pod hasłem Walentynkowa Ekspres randka, ( godz. 19, Pub Podkowa, wstęp od 35 zł, obowiązują zapisy). To zabawa dla osób dojrzałych, między 45 a 65 rokiem życia. - Podczas 2 godzin dobrze się bawisz, poznając w rozmowie 10 osób płci przeciwnej, rozmowa trwa 7 min! Ty decydujesz, czy kontynuować tę znajomość! 48h po imprezie dostajesz info zwrotne, kto wybrał również Ciebie – zachęca organizator.

Chcąc wydać 50 zł, single naprawdę mają w czym wybierać. W Warszawie 13 lutego jest np. pokaz burleski (forma teatralna, która powstała w XVIII wieku jako parodia poważnych tematów, często dzieł operowych). Show poprowadzi pierwsza performerka burleski w Polsce - Betty Q. (KluboTeatr zespołu Pożaru w Burdelu - Dzika Strona Wisły, pl. Hallera 5, 13 lutego, godz. 19. Bilety 50 zł)

Gdzie szukać imprez?

Każdy budżet da się przekroczyć, bo zamiast jednej róży – można kupić cały bukiet, a zamiast wycieczki do pobliskiego miasta – można kupić bilety na weekend w Paryżu. Co więcej takie szaleństwo mogą popełnić zarówno pary jak i single. Jednak kiedy liczymy pieniądze w portfelu, nie warto dla jednego dnia narażać na szwank domowy budżet. Lepiej usiąść i zaplanować dzień pełen wrażeń za grosze.

Jak szukać imprez? Niezastąpionym narzędziem jest oczywiście internet. Warto też wchodzić na strony konkretnych muzeów, teatrów, lodowisk, centrów handlowych i na serwisy społecznościowe. Pomocne jest też wpisanie hasła w google „imprezy walentynki 2016”. W ciągu godziny można zaplanować ekstremalnie odlotowe Walentynki, choć za grosze.

 

 

 ZOBACZ TAKŻE

KATEGORIA: Jak spłacić dług
TAGI: budżet

N
E
W
S
L
E
T
T
E
R