Autor: Ilona Synowiec 2016-04-26

7 pomysłów na tanią Majówkę. Bez pożyczki, bez długów, a z bliskimi.

Tegoroczny długi weekend może liczyć 4 dni, od soboty do wtorku, o ile weźmiemy 1 dzień urlopu. Oto pomysły na to, jak spędzić Majówkę i nie wydać majątku

7 pomysłów na tanią Majówkę. Bez pożyczki, bez długów, a z bliskimi.


Tegoroczny długi weekend może liczyć 4 dni, od soboty do wtorku, o ile weźmiemy 1 dzień urlopu. Oto pomysły na to, jak spędzić Majówkę i nie wydać majątku

1 maja wypada w niedzielę, a 3 maja we wtorek. Oznacza to, że przy wolnym poniedziałku możemy odpoczywać w Majówkę cztery dni: od soboty do wtorku. Nie jest to rekordowo długo, więc tym bardziej warto poszukać atrakcyjnych i niedrogich sposobów na spędzenie wolnego czasu. Oto 7 pomysłów na majówkę, tanią lub zupełnie za darmo:

  1. Grill na tarasie, w parku, w ogrodzie

Jako naród uwielbiający grillowanie możemy zacząć właśnie od tego. Wystarczy zorganizować miejsce – w zależności od warunków może to być taras, pobliski park (o ile ma miejsce do grillowania), ogród albo kawałek zieleni nad wodą – następnie umówić się ze znajomymi, rozdzielić zakupy i gotowe – można grillować. Rozsądne zakupy, już z mięsem, przekąskami i napojami np. dla czterech osób nie powinny nas wynieść więcej niż 150 - 200 zł.

  1. Spacer, rowery, siatkówka w pobliskim parku

Relaks na świeżym powietrzu to modny i zdrowy sposób na spędzanie wolnego czasu. Sport na łonie natury nie wymaga też żadnych nakładów finansowych, a tylko chęci. Wybór aktywności zależy tylko od nas i tego w czym czujemy się najlepiej. A więc spacer, wycieczka rowerowa a może mecz siatkówki ze znajomymi? Koniec z rutyną praca – szkoła – dom.

  1. Leżakowanie na miejskiej plaży lub piknik

Od kilku sezonów niezwykle modne stało się odpoczywanie na leżakach. Te stanęły w miejskich kawiarniach, na deptakach i miejskich plażach. Nie trzeba wyjeżdżać nad morze, aby poleżeć na leżaku i poczuć się jak na wczasach. Korzystanie z leżaka jest zwykle bezpłatne, wystarczy zamówić napój w kawiarni za 8-15 zł. Jeśli mieszkamy z dala od miasta alternatywą jest zorganizowanie pikniku w plenerze. Oba pomysły doskonale sprawdzą się na Majówkę.

  1. Weekend koncertowy

Podczas Majówki można też poszukać muzycznych imprez w mieście i niewielkim kosztem spędzić świetnie czas. Przykładowo we Wrocławiu w tych dniach odbywać się będzie Najlepszy Festiwal Rockowy w Mieście. Ceny biletów zaczynają się od 60 zł za bilet jednodniowy do 120 za karnet trzydniowy. Warto też szukać darmowych imprez np. na stronie 4free.waw.pl – można znaleźć informacje o darmowych koncertach, warsztatach, wystawach i imprezach w Warszawie.

  1. Zwiedzanie wymarzonego miasta

Pomyśl jakie miasto w Polsce chciałeś zawsze zobaczyć? Zbierz ekipę, zrzućcie się na benzynę i w drogę. Wyjeżdżając rano i planując zwiedzanie miasta oddalonego od twojego nawet o 200 km, masz cały dzień na wypoczynek. Już z posiłkiem w mieście taki wyjazd nie powinien przekroczyć budżetu ok. 100 zł.

  1. Wspólne gotowanie

Doskonałym pomysłem na spędzenie Majówki jest także rodzinne gotowanie potrawy, którą zawsze chcieliście zjeść, ale nigdy nie zrobiliście. Owszem debiut kuchenny zawsze obarczony jest ryzykiem kulinarnej porażki, ale z dobrym przepisem i zespołem do pomocy jest ono znacznie mniejsze. Wyznaczmy sobie limit na zakupy np. do 150 zł.

  1. Rodzinne warsztaty na Majówkę

Atrakcyjna i tania rodzinna Majówka powinna łączyć w sobie kilka elementów, w tym wspólne wyjście na rower czy organizację grilla, ale też świetnym pomysłem są po prostu rodzinne warsztaty. Jeśli ktoś w rodzinie robi dobre zdjęcia – niech poprowadzi kurs z fotografii, jeśli ktoś ma talent i potrafi szyć na maszynie, robić biżuterię albo maluje – może zarazić pasją pozostałych. Najważniejsze to dobrze spędzić Majówkę razem, tego nie da się kupić.

 ZOBACZ TAKŻE

TAGI: Majówkę

N
E
W
S
L
E
T
T
E
R