Autor: Ilona Synowiec 2016-07-07

Oferty pracy dla studentów w Polsce. Ile i gdzie można zarobić w wakacje?

Poszukiwanie pracowników na wakacje wciąż trwa. Pracodawcy rekrutują zarówno na 2-3 miesiące, na zastępstwo na kilka tygodni, ale i na weekendy. Oto 10 popularnych ofert pracy dla studentów

Oferty pracy dla studentów w Polsce. Ile i gdzie można zarobić w wakacje?


Poszukiwanie pracowników na wakacje wciąż trwa. Pracodawcy rekrutują zarówno na 2-3 miesiące, na zastępstwo na kilka tygodni, ale i na weekendy. Oto 10 popularnych ofert pracy dla studentów

  1. Hostessy

Stawki hostess wahają się od 10,2 zł do 21,6 zł – wynika z danych Work Service, pośrednika, który oszacował stawki popularnych wakacyjnych ofert. Skąd wynikają te różnice? Na najwyższe zarobki mogą liczyć hostessy biorące udział w pojedynczych eventach np. w nadmorskich kurortach. Niższe stawki często idą z udziałem w cyklicznych imprezach organizowanych przez całe wakacje. Na lepsze stawki mogą liczyć też osoby, które pracując w charakterze hostessy muszą się przebierać, zachęcać do zakupów czy wypełnienia ankiety podczas testowania produktów. Im więcej zadań tym wyższe stawki.

  1. Magazynier

Widełki płacowe wahają się od 9,5 zł do 13,5 zł. Tu wpływ na zarobki ma m.in. fakt o jakiej porze magazynier wykonuje pracę. Zmiany nocne wiążą się z wyższą płacą.

  1. Pomoc w księgowości

Według Work Service można zarobić brutto w ciągu godziny od 10,5 zł do 15 zł. Z reguły im większe miasto tym lepsze płace. Oferty pracy skierowane są zwykle do studentów – przyszłych księgowych, którzy są już co najmniej na 3 roku studiów. Pomoc w księgowości jest często pracą na zastępstwo, za osoby przebywające na urlopie.

  1. Pracownik produkcji

Płace brutto za godzinę wahają się od 9,5 zł do 17 zł. Przy rekrutacji nie ma znaczenia wykształcenie. Na pracę może liczyć każdy, kto zgodzi się na pracę zmianową. Wyższe stawki wiążą się z pracą na nocne zmiany.

  1. Kelner

W pracy kelnera można zarobić od 9,8 zł do 12, 9 zł brutto plus napiwki, które często pozwalają na dorobienie drugiej pensji. Oferty pracy dotyczą w dużej mierze restauracji nad morzem, ale i w miastach przy głównych deptakach. Restauratorzy najczęściej rekrutują samodzielnie dając ogłoszenia w serwisach pracowych albo przyklejając kartkę w witrynie lokalu.

  1. Merchandiser

Osoba zajmująca się wykładaniem i eksponowaniem towaru na półki może liczyć na zarobki od 11,9 zł do 14,4 zł brutto. Pracodawcą są przede wszystkim duże sieci handlowe.

  1. Sortowanie paczek

Płace w granicach od 12,5 zł do 13,5 zł – wylicza Work Service. Zatrudnienie w sortowniach paczek wiążą się także z zatrudnieniem zmianowym. Pracownicy mogą liczyć albo na zatrudnienie weekendowe albo pełna na 2-3 miesiące.

  1. Opiekunka do dzieci

Od 19,3 zł do 25,8 zł brutto za godzinę. Oferty pracy skierowane są zwykle do studentek pedagogiki. Zwykle zatrudnienie odbywa się z polecenia albo poprzez agencję opiekunek, która rekrutuje kandydatki do pracy. Opiekunki poszukiwane są na pełen etat ale też okazjonalnie np. na weekendy.

  1. Pracownik call center

Widełki płacowe wahają się od 12,4 zł do 17,8 zł brutto. Oferty pracy skierowane są do studentów wszystkich kierunków – jeśli praca dotyczy np. sprzedaży usług telekomunikacyjnych oraz studentów filologii – jeśli pracownicy call center pracują w tzw. centrach usług wspólnych i pracują dla firm obcojęzycznych. Wysokość zarobków zależy od sprzedaży i poziomu znajomości języka obcego. Osoba znająca biegle oryginalny język oraz posiadająca talent sprzedażowy może liczyć na wysokie zarobki. Do takich pracowników oferty pracy z czasem przychodzą same.

  1. Pomoc w biurze

Od 12,2 zł do 18,1 zł brutto za godzinę. Zwykle oferty pracy dotyczą czasu na zastępstwo w momencie wzmożonych urlopów. Stawka uzależniona jest od obowiązków.ZOBACZ TAKŻE

KATEGORIA: Jak spłacić dług
TAGI: oferty pracy

N
E
W
S
L
E
T
T
E
R