Autor: Ilona Synowiec 2016-07-26

Niedrogie półkolonie czy obóz z Harrym Potterem za kilka tysięcy? Czy tylko cena gwarantuje atrakcyjnie spędzony czas w trakcie wakacji?

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas podczas wakacji i nie zbankrutować? Fantastycznym i ekonomicznym rozwiązaniem są półkolonie, które organizowane są za niewielkie pieniądze w ramach akcji „Lato w mieście”

Niedrogie półkolonie czy obóz z Harrym Potterem za kilka tysięcy? Czy tylko cena gwarantuje atrakcyjnie spędzony czas w trakcie wakacji?


Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas podczas wakacji i nie zbankrutować? Fantastycznym i ekonomicznym rozwiązaniem są półkolonie, które organizowane są za niewielkie pieniądze w ramach akcji „Lato w mieście”

Przed rodzicami wielkie wyzwanie. Trudno jest bowiem zorganizować dzieciom dwa miesiące atrakcyjnych wakacji poza domem i dopiąć budżet. Poza tym nawet jeśli planujecie rodzinny wyjazd – a pracujecie - to trwa maksymalnie od 1 do 3 tygodni. Co dalej? Jedną z opcji jest obóz tematyczny np. językowy, z Harrym Potterem, sportowy. Taki wypoczynek, choć najpewniej ucieszy dziecko, jest bardzo kosztowny. Ceny za turnus sięgają 5 tys. zł.

Dobrze zaplanowane półkolonie zapełnią całe wakacje

Tymczasem atrakcyjną alternatywą są półkolonie. Czyli? Turnusy wypoczynkowe w pobliżu domu - z reguły już dla dzieci od 3 lat do nastolatków. Organizują je gminy, stowarzyszenia, firmy a dzięki udziałowi pod szyldem „Lato w mieście” kosztują niewielkie pieniądze. Półkolonie mogą trwać tydzień – dwa, wiec jeśli dobrze zaplanujemy terminarz – dziecko może uczestniczyć w różnych aktywnościach przez całe wakacje. Na zabawach i warsztatach spędza cały dzień, a na wieczór jesteście razem w domu. Aby plan się powiódł do udziału w półkoloniach trzeba zapisywać się już teraz. Oferta w całej Polsce jest niezwykle atrakcyjna. Propozycji można szukać na stronach urzędach miast, przez wyszukiwarkę pod hasłem „lato w mieście 2016” i na Facebooku.

Wakacje na planecie robotów

Pasjonatów Lego zachwycą półkolonie w świecie Lego – na planecie robotów, które odbywają się w Warszawie i Wrocławiu. Rodzice mogą przywozić dzieci już o 8 rano a zabierać o 18. W ciągu dnia od 10 do 17 zaplanowane są warsztaty z robotyki oraz angielskiego. Między zajęciami dzieci mogą swobodnie korzystać z wszystkich przygotowanych atrakcji - Laboratorium Gier (specjalnie stanowisko z grami wideo oraz planszowymi), Warsztatu Robotów (pełny dostęp do zestawów LEGO Mindstorms) oraz sali gimnastycznej (gry i zabawy sportowe).  Na miejscu jest też obiad i przekąski – owoce, jogurty, kanapki. Turnusy są 1 i 2 tygodniowe. Na planecie robotów mogą spędzić czas dzieciaki od 6 do 13 lat. Standardowa cena to 790 zł, ale obecnie w Warszawie jest promocja: zajęcia w Centrum i w Wawrze kosztują – 690 zł, a na Białołęce – 590 zł. (szczegóły www.planetarobotow.pl).

Turnus sportowy za 130 zł

Półkolonie często są jeszcze tańsze, a równie atrakcyjne. Przykładowo Lubelska Akademia Sportu dla dzieciaków w wieku od 9 do 13 lat organizuje dwa turnusy zajęć sportowych od 11 do 15 lipca i od 18 do 22 lipca. Koszt pięciodniowego turnusu to zaledwie 130 zł, więc dwa tygodnie sportowych atrakcji to 260 zł. Każdego dnia dzieci będą miały zapewniony ośmiogodzinny pobyt z posiłkiem i zajęciami sportowo – rekreacyjnymi. Głównym miejscem realizacji zadania będą tereny MOSiR Wrotków, w tym baseny i tereny przy Zalewie Zemborzyckim. (szczegóły lublin.eu).

Półkolonie w szkole, 10 zł za dzień

Wycieczki do kina, teatru, basen i zajęcia sportowo- artystyczne w ramach półkolonii prowadzą też placówki szkolne. Przykładowo w Łodzi jedyny koszt związany jest w wyżywieniem i wynosi od 10 zł za dzień. Zajęcia prowadzone są od 8 do 16, a wykaz wszystkich szkół, które biorą udział w programie jest na stronie uml.lodz.pl/latowmiescie

 ZOBACZ TAKŻE

KATEGORIA: Jak spłacić dług
TAGI: półkolonie

N
E
W
S
L
E
T
T
E
R