Autor: Ilona Synowiec 2016-08-18

Jak mądrze kupować dziecku zabawki. Co liczy się oprócz ceny?

Idealna zabawka musi być bezpieczna, podobać się dziecku i wspomagać jego rozwój. Oto najważniejsze punkty, na które warto zwrócić uwagę kupując zabawki

Jak mądrze kupować dziecku zabawki. Co liczy się oprócz ceny?


Idealna zabawka musi być bezpieczna, podobać się dziecku i wspomagać jego rozwój. Oto najważniejsze punkty, na które warto zwrócić uwagę kupując zabawki

W sklepie zabawkowym łatwo można dostać oczopląsu. Można kupić zabawkę tylko dlatego, że miała ładne opakowanie albo wydawała nam się atrakcyjna. W domu okazuje się, że jest niedostosowana do naszego dziecka i wylądowała w kącie po kilku minutach.

Jak mądrze wybierać zabawki?  

  1. Czytaj opis na opakowaniu. Wybieraj zabawkę, która jest dostosowana do wieku twojego malca.
  2. Sprawdź czy zabawka ma certyfikat CE. Muszą go posiadać wszystkie zabawki na terytorium UE. Oznaczenie to deklaracja producenta, że jego produkt spełnia wszystkie unijne dyrektywy.
  3. Dodatkowo zabawki mogą mieć Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny. Te certyfikaty są dowodem na to, że zabawka została poddana testom i spełnia normy bezpieczeństwa obowiązujące w polskim prawie.
  4. Niezależnie od oznaczeń sam oceń, czy zabawka nie ma niebezpiecznych elementów – ostrych krawędzi, długiego sznurka – w który można się zaplątać, czy drobnych elementów, które można połknąć.
  5. Dostosuj zabawkę do aktualnego etapu rozwoju dziecka. Jeśli maluch jest na etapie rzucania zabawkami nie kupuj ciężkich drewnianych kloców – a takie z materiału lub lekkiego tworzywa. Jeśli ząbkuje – kup zabawki, które byłyby bezpieczne do gryzienia. W momencie, w którym zaczyna się bawić – wybierz tematykę która najbardziej go interesuje. Dziecko, którego ulubioną bajką jest „Strażak Sam” najbardziej ucieszy się z wozu strażackiego, a dziecko, które jest fanem „Świnki Peppy” ucieszy zestaw naczyń do jedzenia z ulubioną postacią z bajki.
  6. Zwróć uwagę czy zabawki można umyć lub prać. To ważne zwłaszcza, że miśki stojące latami na półkach bardzo się kurzą.
  7. Wybieraj też rzeczy, które wspomagają rozwój lub talent twojego malca. Dobieraj je do aktualnych zainteresowań. Świetnie sprawdzają się m.in. modelina, klocki, wszelkie zabawki wspomagające kreatywność.
  8. Kupuj zabawki, którymi można bawić się w kilka osób. Nauka dzielenia się i współpracy najlepiej idzie właśnie poprzez zabawę.
  9. Jeśli myślisz o zabawce głosowej wybierz taką, w której można regulować natężenie dźwięku.
  10. Pamiętaj, kupuj zabawki które podobają się twojemu dziecku, a nie tobie.

 ZOBACZ TAKŻE

KATEGORIA: Jak spłacić dług
TAGI: zabawki

N
E
W
S
L
E
T
T
E
R