Autor: Kredyt Inkaso 2016-10-14

Pierwsze konto dla młodzieży z kartą płatniczą

Jeśli twoje dziecko ma już 13 lat możesz założyć mu pierwsze w życiu konto dla młodzieży. Otwarcie i prowadzenie konta jest zwykle bezpłatne. Poza tym przy płatnościach kartą obowiązują zniżki do sklepów

Pierwsze konto dla młodzieży z kartą płatniczą


Jeśli twoje dziecko ma już 13 lat możesz założyć mu pierwsze w życiu konto dla młodzieży. Otwarcie i prowadzenie konta jest zwykle bezpłatne. Poza tym przy płatnościach kartą obowiązują zniżki do sklepów

Własne konto w banku sprawia, że 13-latek zaczyna czuć się dorosły i może przekonać się jak ważne jest gospodarowanie kieszonkowym. I choć do zawarcia umowy z bankiem potrzebna jest zgoda rodzica, to dostęp on-line i kartę otrzymuje już młody właściciel konta do rąk własnych.

Zanim otworzysz konto dla młodzieży i dasz dziecku kartę do ręki:

Przypomnij, aby dziecko nie zapisywało PIN-u na kartce lub w telefonie;

- Zainstaluj na komputerze program antywirusowy, zwłaszcza gdy wiesz, że będzie sprawdzał stan środków na komputerze;

- Odradź logowanie się do systemów bankowych na nieznanych urządzeniach mobilnych np. przez telefon koleżanki;

- Ustal miesięczną kwotę jaką zasilisz rachunek dziecka i trzymaj się ustalonych zasad,

- Umów się, że razem po miesiącu prześledzicie historię rachunku i przeanalizujecie sposób wydawania pieniędzy. Może okaże się, że na liście jest sporo zbędnych wydatków i warto popracować nad innym wydawaniem pieniędzy.

 Konto dla młodzieży a oferta rynkowa

  1. e konto m (mBank)

Konto dla młodzieży od 13 do 20 roku życia. Prowadzenie konta jak i karta nic nie kosztują. Miesięcznych opłat nie mają też osoby od 20 do 24 roku życia, choć tu bank stawia warunek – karta jest bezpłatna gdy właściciel dokona minimum 5 transakcji w miesiącu, w przeciwnym razie konto kosztuje 4 zł.

Dodatkowo bezpłatne dla obu grup wiekowych są wpłatomaty, przelewy internetowe, aplikacja mobilna. Osoby posiadające e konto m mogą też skorzystać z rabatu do 25 proc. na kursy w szkołach językowych w całej Polsce, poza tym przy płatnościach kartą obowiązują zniżki do 55 proc. w ponad 3 tys. sklepów.

  1. konto < 20 (BZ WBK)

Właściciele konta od 13 do 20 lat mają bezpłatne prowadzenie rachunku. Nie płacą też za kartę. Przy koncie można korzystać także ze zniżek: 10 proc. za wydatki na bilety do teatru, kina. Poza tym są rabaty w ponad 200 sklepach. Konto można otworzyć przez internet po ukończeniu 18 lat, w przeciwnym razie procedura musi być dopełniona w banku.

  1. Pierwsze konto (PKO BP)

Konto dla młodzieży od 13 do 18 roku życia. Konto nie pobiera opłat za prowadzenie konta, krajowe przelewy internetowe (płatne jest potwierdzenie kodem z karty-zdrapki – 0,29 zł za przelew, potwierdzenie przelewu kodem SMS lub tokenem (kod generowany w aplikacji mobilnej) – 0 zł). Bank oferuje także bezpłatny dostęp do konta przez aplikację mobilną IKO.

Płatna 3,9 zł jest zaś obsługa karty, wyjątek gdy właściciel dokona min. 2 operacje bezgotówkowe kartą debetową wydaną do rachunku.

  1. Konto prywatne (Inteligo)

Konto można otworzyć osobom od 13 roku życia. Otwarcie konta i prowadzenie go jest bezpłatne. Bezpłatne są także przelewy. Obsługa karty to 0 zł jeśli w danym miesiącu osoba dokonała transakcji bezgotówkowych na kwotę 99,99 zł. Jeśli nie płaci 4 zł.ZOBACZ TAKŻE


N
E
W
S
L
E
T
T
E
R