Autor: Kredyt Inkaso 2017-01-18

Tanie kierunki wyjazdowe za granicą w czasie ferii.

Włochy, Chorwacja, Bułgaria – to obecnie jedne z najtańszych kierunków zagranicznych, które cieszą się popularnością w trakcie zimy. Wysokość kwoty rezerwacji za osobę nie przekracza 2 tys. zł – wynika z danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Jakie jeszcze inne tanie kierunki są popularne, a dodatkowo ciepłe?

Tanie kierunki wyjazdowe za granicą w czasie ferii.


Włochy, Chorwacja, Bułgaria – to obecnie jedne z najtańszych kierunków zagranicznych, które cieszą się popularnością w trakcie zimy. Wysokość kwoty rezerwacji za osobę nie przekracza 2 tys. zł – wynika z danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Jakie jeszcze inne tanie kierunki są popularne, a dodatkowo ciepłe?

W styczniu i lutym, czyli w trakcie trwania ferii, część z nas będzie mogła pozwolić sobie na to, aby zabrać dzieci na wypoczynek zagraniczny, co nie oznacza, że będziemy chcieli przepłacać. Tanie kierunki? Jest 6 państw, w których wypoczynek może być ekonomiczny. Są to zarówno tanie kierunki pozwalające na urlop w ciepłych temperaturach, jak i w typowo zimowym klimacie.

Co istotne wypoczywając zimą za granicą należy nastawić się na zwiedzanie, sporty, spacery, czyli na aktywności poza hotelem. Animacje dla dzieci organizowane są w hotelach zwykle od czerwca do września i warto o tym pamiętać planując wyjazd.

Oto tanie kierunki - top 6:

  1. Chorwacja

Przeciętna cena ośmiodniowego wyjazdu dla jednej osoby kosztuje 1571 zł – czytamy w raporcie PZOT. Z analiz serwisu Wakacje.pl wynika jednak, że najtańszy wyjazd w lutym można zarezerwować już za połowę tej kwoty, ale wówczas z dojazdem własnym. Dostępność cenowa Chorwacji sprawia, że jest ona często wybieranym kierunkiem przez Polaków. Przeciętne temperatury w styczniu i lutym wahają się w tym kraju od 7 do 9 stopni Celsjusza, a średnia słoneczna liczba godzin w ciągu dnia to trzy. Pozostałe tanie kierunki?

  1. Włochy

Nieco droższy kierunek, ale wciąż poniżej 2 tys. zł. Przeciętna cena ośmiodniowego wyjazdu dla jednej osoby kosztuje 1969 zł – wynika z danych PZOT. Włochy są popularnym kierunkiem narciarskim, więc zimą można znaleźć sporo ofert wyjazdów do północnych Włoch. Zimą popularna jest także opcja z własnym dojazdem.

  1. Bułgaria

Kolejny atrakcyjne państwo na liście "tanie kierunki". Za ośmiodniowy wyjazd dla jednej osoby trzeba zapłacić 1916 zł – analizuje PZOT. – Właśnie wróciłem z Bułgarii, jest zjawiskowa – mówi Tomasz, który pojechał wraz z żoną na święta do Sofii. – To co mnie urzekło, to nacisk na podświetlenie zabytków. Kiedy wróciłem do Krakowa zdałem sobie sprawę, że Wawel wieczorem jest prawie niewidoczny – opowiada. Jak mówi choć w Bułgarii nie można się nudzić, bo zawsze jest coś do zwiedzania, to warto zabrać ciepłe kurtki. Temperatura nie rozpieszcza, jest podobna do tej w Polsce – przestrzega.

  1. Egipt

2 407 zł – tyle wynosi przeciętna suma za wyjazd dla jednej osoby – szacuje PZOT. Egipt kusi wysokimi temperaturami. Podczas gdy w Polsce jest zimno, tam na początku roku jest zwykle od 23 do 26 stopni Celsjusza. Trzeba przygotować się jednak na duże spadki – nocą temperaturę wynosi czasem 6 stopni Celsjusza. Egipt to jestem z popularniejszych kierunków familijnych ze względu na fakt, że baza hotelowa jest tania, a przyjazna. Co jeszcze jest w zestawieniu tanie kierunki?  

  1. Tunezja

Kierunek, po zamachach terrorystycznych, spadł z czołowych rankingów, ale wrócił już do oferty wyjazdowej biur podróży. Co więcej zimą jest to jeden z nielicznych ciepłych krajów (obok Egiptu), do których podróż nie kosztuje powyżej kilku tysięcy. Tunezja jest tania, a wyjazdów można szukać za niewiele ponad tysiąc złotych od osoby. Temperatura w styczniu potrafi sięgać 30 stopni Celsjusza w dzień, aby znacznie spaść w nocy. Dla turystów oznacza to tyle, że w ciągu dnia mogą się skusić na pływanie w morzu, aby wieczorem zakładać ciepłe kurtki. – Raz byłam w Tunezji w okresie zimowym. Miasta są malownicze i przyjazne, a plaże puste. To zupełnie inny widok, niż ten w centrum sezonu letniego. Zimowa Tunezja pozwala na wypoczynek – mówi Kalina, która była w Tunezji kilkukrotnie. Niestety duże pokoje hotelowe bywają bardzo zimne nocami. Nie jest to jednak reguła, ale warto dopytać touroperatora.

  1. Turcja

Za ośmiodniowy wyjazd dla jednej osoby trzeba zapłacić 2 064 zł – analizuje PZOT. Turcja jest popularna zimą ze względu na zwiedzanie m.in. Stambułu. Riwiera na początku roku świeci raczej pustkami, gdyż Turcja – wbrew utartym opiniom – miewa bardzo mroźne i śnieżne zimy. Jeśli więc wybieramy Turcję to świadomie, że nie wrócimy opaleni gorącym słońcem. Przeciętne temperatury na Riwierze wynoszą na początku roku 16 stopni Celsjusza. 

Turcja, także zimą, jest niezwykle atrakcyjna dla dzieci. W hotelach i miastach popularne są kawiarnie, w których można grać w gry planszowe, strzałki lub bilard.ZOBACZ TAKŻE


N
E
W
S
L
E
T
T
E
R