Autor: Kredyt Inkaso 2017-03-29

Moda na przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Ile kosztuje impreza dla 10 maluchów?

Huczne urodziny w przedszkolach świętują już nawet czterolatki. Czasem rodzice z tej okazji wynajmują animatora zabaw, magika albo osobę malującą buźki, ale równie często zapraszają całą grupę do sali zabaw. Ile kosztują przyjęcia urodzinowe?

Moda na przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Ile kosztuje impreza dla 10 maluchów?


Huczne urodziny w przedszkolach świętują już nawet czterolatki. Czasem rodzice z tej okazji wynajmują animatora zabaw, magika albo osobę malującą buźki, ale równie często zapraszają całą grupę do sali zabaw. Ile kosztują przyjęcia urodzinowe?

Balony, lizaki albo owoce – to podstawowy zestaw urodzinowy trzylatków, które chodzą do przedszkoli. Tego dnia solenizant jest wyjątkowo traktowany w przedszkolu, czasem dostaje koronę, a z okazji urodzin dzieciaki tańczą na zajęciach. Sposób obchodzenia urodzin zależy od cioć w przedszkolu. O ile nie wyłamie się z żaden z rodziców, o tyle można w ten ekonomiczny sposób dotrwać do czterech, a nawet pięciu lat. Jednak wystarczy, że jeden z rodziców postanowi wyłamać się z tradycji, a znajdą się jego naśladowcy. Wtedy na dobre zacznie się sezon na przyjęcia urodzinowe.

Wynajęcie magika albo klauna

- Moja Lenka chodzi do prywatnego przedszkola, gdzie podczas każdych urodzin dzieciaki odwiedza ktoś specjalny np. osoba malująca buzie lub posiadaczka mini-zoo. Ostatnio orientowałam się, ile kosztuje występ klauna i dowiedziałam się, że za pół godzinny pokaz muszę zapłacić 500 zł. W tej samej cenie znalazłam magika. Zarezerwowałam – opowiada Ola, mama Lenki. W tej warszawskiej placówce przyjęcia urodzinowe odbywają się już regularnie i zawsze z pompą. Zaczyna się już w trzylatkach.

Sala zabaw albo impreza w domu

U pięcioletniej Kasi sezon na przyjęcia urodzinowe rozpoczął się dopiero w tym roku. Modne są spotkania dzieci w salach zabaw. - Koszt dla 10 dzieci to 500 zł, plus tort na koszt własny – mówi mama Kasi, która jest w trakcie organizowania imprezy. – Wprawdzie dzieci mają sporo atrakcji m.in. kulki, zjeżdżanie, bujaki to jednak sale wynajmuje się na 1-2 godziny. Uznałam, że zaproszę do domu dzieci, z którymi przyjaźni się Kasia. Wyjdzie kameralniej, taniej, ale dzieci będą mogły bawić się tyle ile będą chciały – mówi mama.

Odlotowe urodziny

Coraz częściej jednak rodzice prześcigają się w pomysłach. Magik, sala zabaw to za mało. – Niedawno dzieci z naszego przedszkola były zaproszone na warsztaty do Muzeum Kolejnictwa. W pewnym momencie solenizant dostał tort. Dzieci były zachwycone – opowiada mama 6-letniej Partycji.

Organizacją urodzin chwali się także lotnisko w Łodzi. I taki wariant, który uwzględnia loty w symulatorze kosztuje 45 zł od osoby, a w tańszej wersji 35 zł od osoby. - Minimalna ilość dzieci to dziesięć. W przypadku mniejszej liczby uczestników obowiązuje rozliczenie jak przy 10 osobach) – zaznacza organizator. Dodatkowo rodzice mogą zdecydować się na catering za 15 zł od osoby. To oznacza, że koszt dla dziesięciu osób będzie wynosił 600 zł. W cenie jest tort (świeczki zapewniają rodzice), czapki pilotów i stewardes oraz drobny upominek dla jubilata. Wszystko odbywa się w specjalnej sali.

Inne przyjęcia urodzinowe:

1.Impreza z fotobudką – ta atrakcja kosztuje ok. 100 zł 

2. Urodziny z bębnami – 299 zł (45 minut) (cococafe.com.pl)

3. Gra terenowa w lesie, zakończona ogniskiem z kiełbaskami. Cała impreza trwa około czterech godzin. Punktami programu są m.in. budowanie bazy, strzelanie z wiatrówki, zadania sprawnościowe, mosty linowe – 699 zł (nicnudnego.pl/impreza-survialova)

4. Przyjęcia urodzinowe z malowaniem buziek – ok. 10 zł za dziecko

5. Wynajęcie dziecięcego karaoke – 200 zł

6. Warsztaty z gliny – ok. 15 zł – 20 zł za dziecko

Jak świętować, aby nie zbankrutować?

Przyjęcia urodzinowe mają to do siebie, że mogą kosztować majątek. Im więcej atrakcji, tym drożej. Warto jednak przed organizacją urodzin zapytać dziecko, która z atrakcji sprawiłaby mu największą frajdę. Jeśli obawiamy się, że dziecko wybierze najdroższą, warto dać maluchowi kilka możliwości do wyboru, ale jedynie tych w zasięgu rodzicielskiej kieszeni. Im dłużej jednak nie damy się ponieść urodzinowemu szaleństwu, tym lepiej dla budżetu. Poczęstunek i zabawy w przedszkolu to także wielka frajda dla maluchów. Kiedy już rozpocznie się moda na przyjęcia urodzinowe najtaniej - i atrakcyjnie - można świętować w sali zabaw. Już sama zabawa z równolatkami to dla dziecka frajda. Warto o tym pamiętać podczas organizacji imprezy.ZOBACZ TAKŻE


N
E
W
S
L
E
T
T
E
R