Autor: Kredyt Inkaso 2017-06-19

Światowe gwiazdy, które nie miały nic, a dorobiły się fortuny

Istnieją gwiazdy, które dorobiły się majątku ciężką pracą i bez bogatych rodziców. Pomogły im w tym talent, uroda, ciężka praca i wiara w siebie. Oto niezwykłe historie bogaczy z pierwszych stron gazet, którzy zaczynali od zera. Teraz ich gwiazdy świecą bardzo mocno.

Światowe gwiazdy, które nie miały nic, a dorobiły się fortuny


Istnieją gwiazdy, które dorobiły się majątku ciężką pracą i bez bogatych rodziców. Pomogły im w tym talent, uroda, ciężka praca i wiara w siebie. Oto niezwykłe historie bogaczy z pierwszych stron gazet, którzy zaczynali od zera. Teraz ich gwiazdy świecą bardzo mocno.

W życiu zaznali głodu, biedy, ale i prześladowań. Mimo tego, że wiatr nieraz wiał im w oczy, nie poddawali się. Historie ludzi, dziś znanych z pierwszych stron gazet, szokują. Z drugiej strony uświadamiają nam, że warto walczyć o lepszy byt. Oto gwiazdy, które nie zawsze w życiu miały lekko.

Anna Lewandowska, wielokrotna medalistka karate Mistrzostw Świata, Europy i Polski, obecnie znana trenerka fitness oraz żona Roberta Lewandowskiego

Dziś Anna Lewandowska ma pasjonującą pracę, zarabiającego krocie męża i wkrótce zostanie mamą. O tym, że jej życie nie zawsze przypominało życie gwiazdy dowiedzieliśmy się z programu Magdy Mołek, gdzie Ania Lewandowska na moment bardzo się otworzyła. - Ja kiedyś tych pieniędzy nie miałam. Naprawdę nie miałam. Do tego stopnia nie miałam, że chodziłam w dziurawych butach zimą i to był okropny okres w naszym życiu. Do tego stopnia, że nawet pomagał nam Caritas - wyznała Lewandowska. - I kiedy zaczęłam zarabiać swoje pierwsze pieniądze, to było stypendium. Miałam wtedy 18 lat, to było 800 zł. Połowę oddawałam mamie, a połowę miałam dla siebie – wspominała w programie. Powiedziała też, że bez pieniędzy zostały z mamą z dnia na dzień. - Było na podstawowe rzeczy, wydatki, rzeczy do szkoły. A potem nie miałam nawet na podręczniki do szkoły. Tak historia rodziny się potoczyła, że zostaliśmy z mamą i zostaliśmy bez środków do życia – powiedziała Lewandowska.

Anna nie poddała się i wybrała karate. Treningi zamieniły się w sukcesy. Sportowe wybory pozwoliły jej poznać Roberta Lewandowskiego, dziś gwiazdę światowej piłki. Młodzi dorobili się wszystkiego ciężką pracą. 

Mila Kunis, dziś znana hollywoodzka aktorka, żona Ashtona Kutchera

Słynna gwiazda jest imigrantką. Tak naprawdę Miłena Markiwna Kunis urodziła się w żydowskiej rodzinie w ukraińskich Czerniowcach na terenie ówczesnej Ukraińskiej SRR w Związku Radzieckim. U schyłku istnienia Związku Radzieckiego, gdy rodzina ze względu na pochodzenie cierpiała prześladowania, rodzina Kunisów wyemigrowała do Los Angeles w Kalifornii. Mila miała wówczas 7 lat. W wywiadach wspomina: „Drugą klasę wymazałam z pamięci. Nie pamiętam nic. Zawsze pytam o to mamę i babcię. Stało się tak dlatego, że płakałam każdego dnia. Nie rozumiałam kultury. Nie rozumiałam ludzi. Nie rozumiałam języka. Pierwsze zdanie mojego eseju do collegu brzmiało: „Wyobraź sobie bycie ślepym i głuchym w wieku siedmiu lat”. Tak się czułam po przeprowadzce do Stanów”. Dziewczynka jednak nie poddała się i przekuła traumę w sukces. Postanowiła zacząć grać. Na sukces nie musiała czekać długo. Sława przyszła do niej już w wieku 14 lat, gdy Mila została obsadzona w serialu „Różowe lata siedemdziesiąte”.

Co ciekawe Mila dopomogła szczęściu małą manipulacją. Czternastoletnia wtedy Kunis powiedziała, że będzie miała osiemnaście lat w dniu swoich osiemnastych urodzin (taki wiek był wymagany przez producentów). Kłamstwo się opłaciło, bo Mila wygrała casting i bilet do kariery. Od tego czasu aktorka grała od jednego do czerech filmów rocznie.

Leonardo del Vecchio, „król okularów” m.in. właściciel marki Ray-Ban, którego majątek szacowany jest na ponad 17,8 miliardów dolarów 

Trudno to sobie wyobrazić, ale młody Leonardo wraz bratem wychowywał się w sierocińcu. Chłopiec trafił tam, po tym jak stracił ojca, a matka uznała, że nie da rady sama wychować aż pięciorga dzieci. Leonardo jako młodzieniec pracował do późna w fabryce, montując części samochodowe i oprawki do okularów.Był solidny i zdolny, że właściciel warsztatu postanowił w niego zainwestować, opłacając mu studia na Akademii Sztuk Pięknych w Mediolanie. Leonardo był jednak ambitny i w wieku 23 lat otworzył własny sklep. To był początek, który doprowadził go do stworzenia jednej z fabryk okularów przeciwsłonecznych i leczniczych na świecie. Do włoskiego miliardera należą takie marki jak Ray-Ban czy Oakley.Jego oprawki miały na nosie największe hollywoodzikie gwiazdy.

Shakira, słynna kolumbijska piosenkarka

Utalentowana gwiazda z charyzmą niechętnie mówi o trudnym dzieciństwie. Przez lata plotkowano nawet, że Shakira chciała zataić biedę, w której dorastała. Ten obraz nie pasował do wizerunku gwiazdy. W końcu piosenkarka w jednym z wywiadów powiedziała, że w dzieciństwie przeżyła bankructwo firmy ojca. - Tato musiał sprzedać nawet wentylatory. Byłam na niego wściekła, bo myślałam, że zrobił to celowo - wspominała gwiazda. - W ciągu jednej nocy przestaliśmy być w klasie średniej, staliśmy się biedni. Miałam wtedy siedem lat i trudno było mi wyobrazić sobie coś gorszego. Ciągle pamiętam tę desperację, którą wtedy czuliśmy – mówiła w jednym z wywiadów. Piosenkarka szybko uświadomiła sobie, że ma talent. Już jako czternastolatka nagrała pierwszą płytę. Album rozszedł się w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Dziś piosenkarka, która ma miliony na koncie, założyła fundację "Pies Descalzos", która pomaga ubogim dzieciom z Kolumbii, przede wszystkim zapewniając im równy dostęp do edukacji.

Stephen King, jeden z najbardziej poczytnych autorów na świecie

Poczytny, uwielbiany, znany, ze statusem gwiazdy – słowem Stephen King. Do wszystkiego doszedł sam, choć przez lata miał pod górkę. Już w dzieciństwie, jego, adoptowanego brata i mamę opuścił ojciec. Odejście oznaczało życie w biedzie i przeprowadzkę. Ratunkiem na smutki było pisanie (przez lata zupełnie niedoceniane). Pracował w pralni, uczył angielskiego, ale cały czas pisał. Żona żartowała, że kiedy jedno z dzieci się przeziębiło mówiła „Dalej, Steve, wymyśl jakiegoś potwora”. To też żona odratowała maszynopis „Carrie” (książki, której wielu wydawców nie doceniło), a którą wydało w końcu wydawnictwo Doubleday za 2,5 tys. dolarów. Gdy książka okazała się hitem, wydawnictwo zaproponowało mu 400 tys. dolarów za drugie wydanie. Stephen King jest uważany za najbogatszego pisarza świata. Przez 35 lat swojej kariery zarobił już ponad 2 miliardy dolarów. Pokonał też uzależnienie od alkoholu, z którym walczył ponad 10 lat.

Choć każda z tych historii jest inna, gwiazdy za każdym razem wybierały walkę z przeciwnościami. Anna Lewandowska poprzez sport, Mila Kunis - aktorstwo, Leonardo del Vecchio - produkcję okularów, Shakira - śpiew, a Stephen King - pisarstwo. I choć gdy zaczynali nie mieli pewości czy ta droga przyniesie im miliony, to pracowali. Te gwiazdy są dobrym przykładem, że ze złej sytuacji finansowej można wyjść. Nie każdy osiągnie od razu status gwiazdy, ale każdy ma taką samą szansę na poprawę bytu.  ZOBACZ TAKŻE

KATEGORIA: Jak spłacić dług

N
E
W
S
L
E
T
T
E
R