Autor: Kredyt Inkaso 2017-08-02

Ubezpieczenie na wakacje. Od czego i za ile można się ubezpieczyć?

Nie warto planować podróży bez wykupienia polisy obejmującej kosztów leczenia. Może się zdarzyć, że będziemy musieli skorzystać z pomocy lekarskiej, a bez ubezpieczenia usługi są niebotycznie drogie. Oto, od czego można się ubezpieczyć.

Ubezpieczenie na wakacje. Od czego i za ile można się ubezpieczyć?


Nie warto planować podróży bez wykupienia polisy obejmującej kosztów leczenia. Może się zdarzyć, że będziemy musieli skorzystać z pomocy lekarskiej, a bez ubezpieczenia usługi są niebotycznie drogie. Oto, od czego można się ubezpieczyć.

Koszty leczenia

„Skąpy dwa razy płaci” – o prawdziwości tego powiedzenia łatwo się przekonać wyjeżdżając n wakacje za granicę bez ubezpieczenia. Stawki zagranicznych wizyt lekarskich – zwłaszcza w drogich europejskich krajach, są znacznie wyższe niż polskie. Dlatego nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie. Przykładowy koszt ubezpieczenia na 15 dni pobytu jednej osoby w popularnej Grecji to wydatek rozpoczynający się od około kilkudziesięciu złotych. Dokładną analizę wykonaliśmy przy użyciu popularnej porównywarki ubezpieczeniowej rankomat.pl. Założyliśmy, że jedziemy na wakacje do Grecji i że będziemy plażować, a nie uprawiać niebezpieczne sporty. I tak za 48,60 zł – AXA oferuje ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia do 200 tys. zł (w tym koszty hospitalizacji, leczenie ambulatoryjne, transport medyczny do Polski). W tym wypadku ubezpieczyciel pokrywa koszty następstw niespodziewanych wypadków dodatkowo do 20 tys. zł. Z kolei: Allianz oferuje polisę na 80 tys. zł za 55,50 zł, a Aviva polisę na 60 tys. zł za 72 zł. Zważywszy, że zabiegi wykonywane za granicą mogą kosztować kilkanaście tysięcy złotych np. skomplikowane złamanie, to ubezpieczenie wakacyjne się opłaca.

Bagaż i sprzęt sportowy

Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego oferują bardzo często przewoźnicy już przy zakupie biletów. Zwykle taka opcja podraża cenę biletu o około 50 zł (im dłuższy lot i droższy deklarowany sprzęt tym koszty są wyższe). Wykupienie polisy ma jeden podstawowy cel – dzięki niej bagaż podlega ochronie – zarówno przed zagubieniem, zniszczeniem, uszkodzeniem i kradzieżą. Takie ubezpieczenie jest ważne, zwłaszcza gdy na wakacje zabieramy wartościowy sprzęt sportowy.

Ubezpieczenie cywilne OC

To nic innego jak ubezpieczenie chroniące nas przed konsekwencjami finansowymi w sytuacji, gdy my zrobimy coś osobie trzeciej, np. zniszczymy jej sprzęt fotograficzny albo z naszej winy ktoś dozna obrażeń ciała. Ubezpieczenie jest to zalecane zwłaszcza osobom, które planują wakacje z małymi dziećmi, ale także ze zwierzętami.

 Ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków

Wykupienie takiego ubezpieczenia jest często oferowane razem z kosztami leczenia. Warto je także wykupić, jeśli wyjazd wiąże się z uprawianiem niebezpiecznego sportu np. wspinaczki górskiej. Co ważne ubezpieczyciel musi wiedzieć, że w trakcie wyjazdu planujemy takie aktywności. Zatajenie doprowadziłoby do nieważności polisy.

Zanim wykupimy ubezpieczenie na wakacje, przeczytajmy dokładnie warunki. Warto pamiętać, że ubezpieczyciele mają szereg wymagań, np. osoba ubezpieczona nie może ubiegać się o zwrot pieniędzy z polisy, jeśli spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Poza tym nie można zatajać, jeśli jest się osobą przewlekle chorą. Ubezpieczenie wakacyjne często wykupujemy przy okazji, na szybko, tuż przed wylotem – jeśli ma naprawdę chronić, warto znaleźć czas na lekturę zapisów, zwłaszcza tych drobnym maczkiem.ZOBACZ TAKŻE


N
E
W
S
L
E
T
T
E
R