Strona główna » Gdzie szukać oferty pracy ,,od zaraz”?

Gdzie szukać oferty pracy ,,od zaraz”?

Poszukanie pracy, w dzisiejszych czasach, jest dość trudne i kosztuje sporo nerwów. Jeśli wiesz konkretnie jakiej pracy poszukujesz i jakie wynagrodzenie Ci odpowiada, wówczas możesz sporo czasu poświęcić na jej szukanie. Dla osób, które nie mają dużych wymagań, znalezienie pracy jest kwestią kilku dni. Wszystko zależy od tego, czy masz jakieś upodobanie co do pracy, czy jest Ci obojętne gdzie będziesz pracować. Każdy człowiek ma inne priorytety.

Jak możesz zauważyć, ogłoszeń o pracę jest mnóstwo. Praca na produkcji, w sklepie, w call center czy na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich. Każdy z nas może wybierać do woli w ogłoszeniach pojawiających się na stronach poświęconym pracy czy wśród ogłoszeń z agencji zatrudnienia.

Biznes i kariera. Od czego zacząć poszukiwanie pracy?

Jeśli już wiesz, że będziesz musiał poszukać pracy, pierwszym Twoim krokiem powinno być zapoznanie się ze swoim CV. Być może, pisałeś je już jakiś czas temu i możesz nie do końca pamiętać co tam wpisywałeś. A może się okazać również, że kiedy na nie spojrzysz, pomyślisz że warto je przekształcić, bo nie przyciąga uwagi swoim wyglądem. Pamiętaj, że jeśli Ciebie nie zainteresuje Twoje CV- rekrutera też nie.

Obecnie, masz duże możliwości. Jest wiele programów czy narzędzi w Internecie, które podpowiadają, jak napisać CV. Co dodać, aby stało się bardziej atrakcyjne dla przyszłego pracodawcy. Możesz nawet skorzystać z gotowych szablonów, które zazwyczaj są płatne.

Na spokojnie usiądź i przeczytaj swoje CV. Może jest coś co chcesz dodać, co wcześniej nie zwróciło Twojej uwagi. Spójrz na kategorie zainteresowania i umiejętności. Być może w tych dziedzinach coś się zmieniło, pojawiło się coś, co warto byłoby dodać. Pamiętaj, że CV jest naszą wizytówką. I wszystkie informacje w nim zawarte muszą jak najbardziej zachęcić rekrutera do spotkania z Tobą.

Gdzie szukać ofert pracy od zaraz?

Są pracodawcy, którzy proces rekrutacji prowadzą w kilku etapach, by wyłonić najlepszego kandydata. Ale są też tacy, którzy są w stanie dać Ci pracę ,,od zaraz”. Wówczas podają oni taką informację w wystawianym ogłoszeniu.

Aby znaleźć pracę szukaj w tych miejscach:

1. Grupy w mediach społecznościowych

W dzisiejszych czasach większość naszego życia przeniosła się do sieci. To z niej ciągle korzystamy, wrzucamy różnego rodzaju newsy, zdjęcia czy ogłoszenia. Pracodawcy również nie chcieli być w tyle i założyli konta społecznościowe, by móc prowadzić aktywne rekrutacje pracowników. Wystarczy, że odwiedzisz choć jednego pracodawcę, a możesz znaleźć mnóstwo ofert pracy. Zazwyczaj potrzebują oni pracownika na już. Takiego, który mógłby zacząć pracę ,,od zaraz”.

2. Strony internetowe poświęcone pracy

Internet to bardzo bogata księga wiedzy. Możesz znaleźć w nim wszystko. Istnieje wiele stron poświęconym ofertom pracy. Na pewno większość z nich znasz np. olx.pl, pracuj.pl czy pracazarogiem.pl. To tylko kilka z nich. W Internecie znajdziesz ich mnóstwo. W filtrach wyszukiwania możesz ustawić jaka praca Cię interesuje, jaki sposób zatrudnienia Ci odpowiada oraz to, aby wyszukiwarka ofert pracy pokazywała Ci tylko takie oferty, w których pracodawcy mogą Ci zaproponować zajęcie ,,od zaraz”.

3. Agencje pracy

Na polskim rynku jest wiele agencji pracy. Swym działaniem przypominają Urzędy Pracy, choć nie do końca. W agencji pracy można szybciej znaleźć interesującą nas ofertę niż w Urzędzie Pracy. Co ważne, agencje pracy, w większości proponują umowę o pracę, ale na krótki okres czasu np. miesiąc. W Urzędzie Pracy natomiast, w większości, możesz liczyć na staż z mniejszym wynagrodzeniem.

Rekruterzy z agencji pracy zazwyczaj szukają pracownika na już. Możesz odwiedzić strony internetowe kilku z nich bądź osobiście udać się do biura. Już po krótkiej rozmowie, możesz liczyć na zatrudnienie. Wystarczy tylko wykonać odpowiednie badania i na następny dzień możesz zaczynać.

4. Odwiedź kilka firm w okolicy

Dobrym pomysłem jest odwiedzenie firm mieszczących się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Możesz uprzejmie zapytać, być może szukają pracownika, a Ty spełniasz ich wymagania. Podczas takich odwiedzin warto mieć przy sobie wydrukowane CV, które później może trafić do osoby decyzyjnej. Albo nawet od razu uda Ci się porozmawiać z osobą decydującą.

Choć to może przestarzały sposób na szukanie pracy, bo w dzisiejszych czasach rzadko kto tak robi, ale nie masz nic do stracenia. A jeśli w ten sposób uda Ci się znaleźć pracę- możesz być tylko dumny.

5. Daj znać, że poszukujesz pracy

Warto rozgłosić to, że jesteś osobą poszukującą zatrudnienia. Kiedy rozmawiasz ze znajomymi warto im o tym wspomnieć. Być może znajomy znajomego poszukuje osoby do pracy. Warto również wstawić ogłoszenie na fanpage w mediach społecznościowych. Poinformuj tamtejszą społeczność, że szukasz zajęcia. Myślę, że nie będziesz długo czekać za odpowiedzią.

Jak widzisz, dużo jest sposobów, by znaleźć pracę ,,od zaraz”. Wszystko teraz zależy od Ciebie i od Twoich oczekiwań co do pracy. Ale nie zamartwiaj się- znajdziesz ją na pewno w szybkim tempie. Mam nadzieję, że kilka wskazówek ode mnie pomoże Ci w poszukiwaniu tej wymarzonej.